חיפה

הנופש המושלם בחיפה

חיפה היא העיר השלישית בגודלה בישראל, שוכנת על מורדות הר הכרמל הפונה לים התיכון, ונחשבת לעיר מטרופולין מודרנית ומעניינת עם חיי לילה תוססים. ישנם מספר דברים נהדרים לעשות בחיפה כולל הגנים הבהאיים המשקיפים לים התיכון, המושבה הגרמנית, כמו גם ביקור במספר מוזיאונים מובילים. העיר ידועה גם ברחבי ישראל בזכות אוכלוסייתה המעורבת של יהודים וערבים, אשר מתקיימים יחד בשלום והתוצאה היא מיזוג מדהים של תרבויות ערביות ויהודיות ברחבי העיר.

בחודש דצמבר במקביל לחג החנוכה היהודי, מתקיימים גם חג המולד הנוצרי, חודש הרמדאן ובסופו חג עיד אל-פיטר המוסלמי ובחיפה חוגגים את השילוש המיוחד הזה יחד בפסטיבל צבעוני במיוחד. אירוע זה מכונה 'החג של החגים' והעיר מקושטת בסממנים של שלוש הדתות. בתקופה הזאת העיר מאוד תיירותית, יפה ותוססת.  

חיפה היא גם עיר סטודנטיאלית ובה נמצא הטכניון אשר נחשב לאחד המוסדות האקדמיים המובילים בעולם, אוניברסיטת חיפה בה שוכנת הספרייה של האוניברסיטה והיא נחשבת לאחת הגדולות מבין כלל המוסדות האקדמיים בישראל וכן מספר מכללות בתחומים שונים. בזכות הנהירה הסטודנטיאלית הרבה לעיר, חיי הלילה בחיפה תוססים ומעניינים מאוד. ברים שכונתיים רבים פתוחים עד השעות הקטנות של הלילה והאווירה בהם צעירה, חמה ומהנה.

מלבד חיי הלילה, בחיפה מתקיימים אירועי תרבות רבים, הופעות, תחרויות ספורט ובכל שנה בחג הסוכות מתקיים פסטיבל הסרטים של חיפה – זהו אירוע גדול הנמשך על פני שבוע ומגיעים אליו אנשים מכל הארץ.

ולאנשים שאוהבים מעט רומנטיקה, יש בחיפה מספר תצפיות נוף משגעות והמומלצת ביותר היא 'סוף העולם'. התצפית נמצאת בשכונת דניה ומשקיפה על כל הצד המערבי של חיפה עם נוף מדהים הפונה לחופי הים התיכון. קחו בקבוק יין ולכו לראות שקיעה בסוף העולם אם אתם נמצאים בחיפה.

חוות דעת על חיפה

שתפו אותנו בנופש,הצעות והמלצות