ירושלים

הנופש המושלם בירושלים

ירושלים היא בירתה של ישראל והעיר הגדולה ביותר במדינה. נכתבו על ירושלים כל כך הרבה דברים אך עדיין, צריך לבקר בה כדי לחוות את החוויה המיוחדת, את תחושת הקדושה ואת הרב גוניות של אחת הערים החשובות בעולם.

במשך מאות שנים הייתה ירושלים עיר הבירה של ממלכות יהודיות, מיקום האתרים הקדושים ביותר של היהדות והמוקד ההיסטורי של החיים הפוליטיים היהודיים. לירושלים חשיבות רבה גם לנצרות ולאסלאם, והיא מכילה אתרים קדושים המוחזקים ביראת כבוד עמוקה על ידי מיליארדי אנשים ברחבי העולם.

ירושלים ייחודית מהרבה בחינות החל מצורת הבנייה שלה, היא כולה בנויה מאבן ירושלמית ייחודית עד המרצפה האחרונה, דרך המתחים בין היהודים לבין שכניה הערבים ועד לטבע המקיף אותה מכל עבר בגוונים ירוקים וחומים.

העיר ירושלים הפכה למוקד תרבותי מרכזי עם למעלה מ- 70 מוסדות המלמדים אומנות, האוניברסיטה העברית היוקרתית ממוקמת בעיר וכן מכללות רבות במגוון תחומים, כ -60 מוזיאונים, מעל ל – 30 פסטיבלים שנתיים, מרתון שנתי, כ – 25 יקבים, מעל ל – 1,500 גנים ציבוריים, פארקים ושמורות ומגוון בתי מלון מומלצים. את כל אלה מבקרים כ – 3.5 מיליון תיירים כל שנה.

מבקרים רבים בירושלים נוהגים להגיע אל הכותל ולשים פתק עם משאלת לבם בין חריצי הקיר. הכותל המערבי הוא אחד האתרים הקדושים ביותר ליהודים הנמצא בירושלים. יהודים רבים נוהגים לפקוד את המקום ובחגים האחבת הכותל הופכת למקום תפילה עבור רבים מתושבי המדינה.

כמובן שטיול בשוק מחנה יהודה הוא חוויה בלתי נשכחת. הריחות, הצבעים והאנשים המגוונים ימשכו אתכם פנימה אל הסמטאות, הדוכנים ואל המסעדות האותנטיות. שוק מחנה יהודה נסגר בלילה, הרוכלים חוזרים לבתיהם והמקום הופך להיות אזור תוסס, ברים רבים מגישים אלכוהול עד השעות הקטנות של הלילה והאנשים רוקדים ושרים עד אור הבוקר.

בתי מלון מובילים בירושלים

חוות דעת על ירושלים

שתפו אותנו בנופש,הצעות והמלצות